Dvě řevnické ulice mají být bezpečnější

Ilustrační foto: archiv

ŘEVNICE – Na rychle jedoucí autoauta si stěžují obyvatelé žijící na řevnické objížďce. Tamní radnice proto v ulici V Luhu chystá opatření, která mají dopravu zklidnit. Bezpečnější bude po stavebních úpravách také ulice Revoluční před prvním stupněm základní školy.

V případě ulice V Luhu již město vysoutěžilo firmu, která v ní umístí nové svislé značení. Po dokončení revitalizace tůní a odvozu odtěženého sedimentu by měly být v ulici doplněny ještě vodorovné prvky, konkrétně zpomalovací polštáře ke snížení nežádoucích rychlostí vozidel. Ty by měly být instalovány na čtyřech místech, konkrétně v blízkosti křižovatek s ulicí Wolkerova, Pod Strání a na dvou místech blíže k viaduktu. V ulici Revoluční ulici díky úpravám vznikne rozlehlejší a bezpečnější vstupní prostor s novým mobiliářem.

Stavební úpravy začaly již před prázdninami, nyní finišují. Doposud byl před školou jen úzký chodník. „Cílem úprav je vybudování jakéhosi malého náměstíčka kvůli  větší bezpečnosti čekajících školáků a rodičů, součástí jsou i nové povrchy ke vstupní propojovací chodbě,“ uvedl starosta Tomáš Smrčka. Předběžný rozpočet činí 800 tisíc korun.