Dvanáct skokanek postoupilo do top týmu

Foto: Rebels OK

DOLNÍ BEROUNKA, RAKOVNÍK – Také letos odjel tým od Berounky Rebels O.K. na soustředění do Rakovníka. Pro skokanky, které usilují o postup do nejvyšší kategorie, tedy vystupujícího týmu, je tato akce  vrcholem. 

Hodnotila se práce, výkony i celková zralost k týmové spolupráci po celý rok i v letech předešlých. Z postupu se radovaly Anežka Coculová, Adéla Cajthamlová, Daniela Cajthamlová, Valerie Lásiková, Natálie Markvartová, Tereza Nováková, Tereza Sklenářová, Kateřina Jedličková, Žofie Vlasáková a v neposlední řadě i tři reprezentantky, jimž na krku visí medaile z juniorského mistrovství světa v Norsku 2019: Kateřina Pathy (bronz), Ella Ward (bronz) a Veronika Stříbrná (2x bronz). Veronika si navíc v říjnu 2019 přivezla i stříbrnou medaili ze soutěže v Číně.

Skokanky se dostaly do party nejzkušenějších z Rebels. „Jako trenérka celého týmu přeji děvčatům hodně štěstí, pokory a vytrvalosti. Teprve teď okusí, co znamená tvrdá tréninková příprava,“ předeslala Olga Kepková. Jádro vystupujícího týmu tvoří osm českých reprezentantek (Arnold, Buchalová, Dvořáková, Koděrová, Kvasničková, Plazzerová, Svobodová a Škvorová). Mohou se pochlubit medailemi z mistrovství světa 2015, 2016, 2018 a 2019.

(red)