Černošické drama. Lvy z Benešova skolil až Červený

Cenný skalp si v krajské lize připsali hokejisté z Černošic. V rámci 14. kola na svém ledě srazili na lopatky Lvy z Benešova, lídry sousední skupiny východ. Výhru 4:3 zařídil v závěru Patrik Červený.

Na ledě bylo znát, že se proti sobě postavily týmy, které patří v soutěži mezi ty nejlepší. Hrál se svižný a tvrdý hokej. Po úvodní třetině vedli díky trefě v poslední minutě hosté, o hubený náskok ovšem přišli. Černošice nasázely v rozmezí pouhých čtyř minut tři góly a zásluhou Tomáše Veselého, Marka Pulkraba a Jiřího Loskota šly do vedení 3:1.

V závěrečné třetině se Benešov vrátil do hry dvěma slepenými brankami, po kterých byl stav opět nerozhodný. Klíčový okamžik dramatického utkání přišel čtyři minuty před koncem, kdy šli hostující Lvi do oslabení. Po závaru před benešovskou brankou se k odraženému puku dostal útočník Červený a rozhodl utkání ve prospěch Černošic. V kabině tak opět mohl zaznít vítězný pokřik.

Tým vedený koučem Luďkem Záhorským navázal na předchozí vítěznou dohrávku v Příbrami a upevnil si třetí místo ve své skupině, v celkové tabulce krajské ligy mu pak patří čtvrtá příčka. O poslední body si v letošním kalendářním roce Černošice zahrají v sobotu 16. prosince v hale extraligové Mladé Boleslavi, kde změří síly s tamním B-týmem.