Dračí lodě jely nejrychleji Letovským

Vítězové letošních Dračích lodí jsou Letovští Sokolové. FOTO: Barbora Tesařová

LETY – DOBŘICHOVICE – Letošní již 10. ročník závodů dračích lodí na Berounce ovládl svými výkony – dvě zlaté, jedna stříbrná medaile – letovský Sokol, takže krásný putovní pohár se přestěhoval na rok do Letů. Startovalo se v Letech a vítězové projeli cílem v Dobřichovicích. 

Dále v kategorii ŽENY zvítězily Dračice před Černošickými Fosíliemi a v JUNIOR kategorii předhonila loď Školy Řevnice Letovské Sokolíky. Tréninkové rozjížďky se jely v pátek 29. 4. odpoledne. Posádky složené z dvaceti pádlujících, což činí tento sport nejtýmovější sportovní disciplínou na světě, nacvičovaly poctivě start na rozjezdu a finiš v cíli. Lodě řídili profesionální kormidelníci z České asociace dračích lodí, mezi nimiž byli i mistři Evropy a světa. Posádku dračí lodě doplňuje ještě bubeník, jehož veledůležitou rolí bylo sladit všech dvacet pádel a určit rytmus a tempo, aby loď jela synchronně co nejrychleji. 

Kormidla se ujali profesionálové z České asociace dračích lodí. FOTO: Barbora Tesařová

Samotný závod začal v sobotu 30. 4. 2022 v 10 hodin za příjemného jarního počasí bez deště a větru. O skvělou organizaci se postaral Miroslav Ostrýt ze spolku Dračí lodě Dobřichovice. 

Barbora Tesařová