Dobřichovičtí divadelníci slavili úspěch na přehlídce

Dobřichovičtí divadelníci slavili úspěch na přehlídce14. dubna se Dobřichovická divadelní společnost zúčastnila postupové regionální přehlídky venkovských amatérských divadelních souborů Klicperovy divadelní dny v Sadské.

Na přehlídku vyrazila s představeními Leona si pospíšila a Nebožka panina matka, jejichž premiéru jste měli možnost shlédnout 16. března v řevnickém kině. Přehlídky se zúčastnilo osm amatérských souborů ze středních Čech.

V Sadské nás nejprve přivítali na místní radnici, kde nám předali drobné dárky a popřáli hodně štěstí v soutěži. Všichni byli opravdu moc milí a příjemní. Bylo vidět, že je tato událost baví a že si amatérských souborů opravdu váží. Pak už jsme se přesunuli do místního kina, které pro tuto přehlídku slouží jako divadlo (asi tak jako v Řevnicích) a začali stavět scénu.

V 15 hodin jsme začínali. Nervozita se dala krájet. A není divu, takové přehlídky jsme se účastnili poprvé a chtěli jsme se předvést v tom nejlepším světle, navíc jsme věděli, že další soubory jsou velmi dobré, že na přehlídce už byli několikrát a také, že už někteří z nich párkrát vyhráli.

Po odehrání představení jsme byli organizátory pozváni na večeři do místního hostince. Po večeři následovalo vyjádření porotců. Opět do nás vstoupila nervozita, ale porotci byli velmi příjemní a hlavně fundovaní. Za naše představení nás pochválili a zvláště vyzvedli výkonů všech herců, o kterých se vyjádřili, že si počínali velmi profesionálně a hezky se na ně dívalo. Dodali pár věcných připomínek, které jsme ocenili hlavně z důvodu možnosti těchto poznámek využít k ještě většímu úspěchu našich představení.

Na vyhlášení vítězů jsme ovšem museli počkat až do neděle. A jelikož jsme v neděli hráli hned znovu, a to v pražském Semaforu, tak jsme museli za náš soubor vybrat jediného vyslance, který se do Sadské vydá opět. Tím vyslancem se stal Petr Kaplan.

Při stavbě scény v Semaforu jsme byli všichni jak na trní, s čímpak se asi Petr vrátí.

Dorazil kolem 18 hodiny a přivezl nám krásné zprávy! Náš soubor byl oceněn, a to hned 3x: 1) čestné uznání za herecký výkon získal Jiří Šafránek za roli Juliána Toudoua ve hře Leona si pospíšila, 2) 1. cenu za herecký výkon získal Karel Král za skvělé ztvárnění role sluhy, který přichází oznámit tragickou událost a 3) 3. místo v celkovém hodnocení ze všech zúčastněných souborů.

Všech těchto ocenění si velmi vážíme a jsme šťastní, že hned napoprvé jsme měli takový úspěch. Do dalšího kola jsme sice nepostoupili, ale o to víc je to pro nás výzva na příští rok, kdy se o postup určitě budeme ucházet znovu.

Naše nadšení a radost se poté odrazila v Semaforu. Diváci měli možnost shlédnout snad nejlepší představení od premiéry v březnu. Všichni byli plni energie a hráli jako o život. Že se představení líbilo, bylo poznat z reakcí diváků, kteří se smáli a dokonce několikrát v průběhu představení zatleskali.

Na závěr chceme všem našim divákům velmi poděkovat, protože bez jejich zájmu a podpory by jsme nikdy na žádnou přehlídku nejeli a možná bychom si ani to divadlo nezahráli. Abychom váš zájem ocenili, budeme pro vás i nadále připravovat nové divadelní hry a reprezentovat naše město na regionální a pokud to vyjde, tak i na státní úrovni.

Tímto vám také můžeme oznámit, že pro vás na léto připravujeme další ročník Dobřichovických divadelních slavností, kde budete moci opět shlédnout úspěšný muzikál Zvonokosy, dále zopakujeme dvě aktovky Leona si pospíšila a Nebožka panina matka a jako třešničku na dortu připravujeme novou premiéru, a to představení (opět obohacené o zpěvy a tance) na motivy známé komedie Světáci.

Doufáme, že vás letním programem potěšíme a že vás opět uvidíme co nejvíc!

S oblíbeným pozdravem našeho pana principála „Ať žije divadlo a to naše zvlášť!“ se s vámi v tuto chvíli loučíme.

P.S. program dobřichovických divadelních slavností naleznete v nebližších číslech místních novin a informačních listů.

(ks)