Dobřichovice kralují okresnímu přeboru

Dobřichovice – Roztoky 5:0. Foto: FB klubu

Zatímco Dobřichovice po dvou odehraných kolech tabulce okresního přeboru s plným počtem bodů vévodí, Všenory ji s nulou na kontě naopak uzavírají.
Kluby z našeho regionu zažívají diametrálně odlišný vstup do nové fotbalové sezony.

Dobřichovičtí se mezi fotbalovou smetánku na Praze-západ vrátili po dvouleté odmlce. Jako nováček soutěže si ovšem rozhodně nepočínají. Naopak hned na startu přeboru ukázali, že se s nimi musí počítat.

Dva domácí zápasy, dvě výhry a skóre 10:0. Taková je bilance Dobřichovic po zápasech s Roztoky a „béčkem“ třetiligových Štěchovic. V obou případech si soupeři od Berounky odvezli shodné příděly 0:5. Proti Štěchovicím zazářil hlavně Karel Šlapák, autor čtyř dobřichovických gólů.

O další body se staronový nováček soutěže popere v sobotu na hřišti Dobrovíze.

Úplně jiná nálada panuje jen o pár kilometrů dál ve Všenorech. Místní po letech strávených v krajských soutěžích hrají v letošní sezoně „jen“ okresní přebor. A po úvodních dvou duelech to vypadá, že Všenory budou mít hodně práce.

Po prohře 0:5 ve Zlatnících nevydolovali Všenorští žádný bod ani v domácím klání s Dolními Břežany. Hosté si odvezli hladké vítězství 4:0. Všenorům tak patří poslední místo v tabulce. Své postavení se pokusí vylepšit už v neděli, kdy zamíří do Tuchoměřic. Nečeká je ale nic lehkého – Tuchoměřice oba úvodní zápasy vyhráli.

Okresní přebor – 2. kolo:
Dobřichovice – Štěchovice B 5:0 (4:0) Branky: 9., 19., 26. a 89. Šlapák, 44. Kratina.
Všenory – Dolní Břežany 0:4 (0:1)

(ph)