Do Gardea za stromy, radou i slevou

Foto: archiv firmy Gardeo

ČERNOŠICE – Den stromů se na celém světě slaví jejich sázením, v České republice připadá na 20. října. „Poprvé se v ten den a během následujícího víkendu chystáme připojit k oslavám stromů a veškerých rostlin i u nás,“ zve majitelka Gardea Olga Humlová do svého černošického zahradního centra.

„Dříve se tradovalo, že pro zkrášlení zahrady jsou vhodná dvě roční období: jaro a podzim. V posledních letech však jara provázejí velké výkyvy teplot a srážek, s čímž mají rostliny problém,“ vysvětluje Olga Humlová, proč je právě podzim, kdy teploty pomalu klesají, ideální období. Dokonce při sázení nevadí ani přízemní mrazíky. „Nejlépe se uchytí rostliny vysazené v období mezi říjnem a prosincem. V naší prodejně jsme třeba vysévali trávník 5. prosince a myslím, že se za něj vůbec nemusíme stydět,“ usmívá se Olga Humlová.

Olga Humlová z firmy Gardeo

V pátek 20. 10. od 14 do 18 hodin bude zákazníkům a hostům černošického Gardea k dispozici kompletní tým odborník připravený zdarma poradit se vším, co se zahrad týče. Každý si tu najde svého specialistu, ať už bude chtít vědět víc o zakládání zahrady a péči o ni, o trvalkách, vodních a bahenních rostlinách, závlahách, veškerých stavebních a terénních úpravách v zahradách, jezírkách i koupacích biotopech.

Foto: archiv firmy Gardeo

„A protože primárně slavíme Den stromů, přijal naše pozvání i arborista Tomáš Ryšavý a rád zodpoví vše ohledně péče o stromy,“ dodává Olga Humlová a zve mimo jiné také na sladké i slané občerstvení včetně ochutnávky piva Kokeš, vína K winery ze Znojma, moštů i jablíček z ovocného sadu Bříství. A také na zajímavé slevy. „Abychom udělali našim návštěvníkům radost, platí od pátku do neděle sleva na keře a stromy ve výši 10 procent,“ láká do černošického Gardea jeho majitelka.

Gardeo má za sebou šest let usilovné práce. Začínali v malém v zapadlé části Černošic, když převzali aktivity společnosti Azaro. Dnes tvoří základ týmu 25 pracovníků, včetně tří specializovaných zahradnic, které navrhují i dohlížejí na realizaci zahrad, zkušení závlaháři, stavební inženýrka, díky níž umějí řešit veškeré terénní a stavební práce na zahradě, navrhnout jezírko, ploty, zídky, gabiony, zelené střechy… Pěstují vodní a bahenní rostliny a ve velkém také trvalky pro vlastní realizace i pro maloobchodní prodej v zahradním centru.

„S výjimkou osvětlení a složitějších prvků ze dřeva či z kovu umíme na zahradě udělat vše. Výjimeční jsme právě rozsahem naší činnosti,“ myslí s i Olga Humlová a výhodu vidí v tom, že zákazník nemusí koordinovat jednotlivé profese a i díky tomu jsou velmi flexibilní.

Foto: archiv firmy Gardeo