Divadelníci budou soutěžit ve Vysokém 

Je úchvatná! Foto: Jan Šefl

Město Vysoké nad Jizerou přivítá ve dnech 11. až 19. října amatérské divadelníky z celé republiky na soutěži Krakonošův divadelní podzim 2019, včetně Dobřichovické divadelní společnosti.

Soubor od Berounky vystoupí s komedií Je úchvatná!

Hra Je úchvatná! měla premiéru letos v březnu a Dobřichovičtí se s ní do Vysokého nad Jizerou probojovali z krajské přehlídky v Sadské. Držte jim tedy palce 17. října od 19 hodin, ať na jubilejní 50. národní přehlídce venkovských divadelních souborů uspějí.

Ve Vysokém je vždycky příjemná tvůrčí atmosféra podpořená místními, kteří tímto divadelním svátkem celý týden žijí. Zdejší legenda pak praví, že kdo obejde třikrát kostel, zase se do Vysokého vrátí. A něco na tom asi bude: divadelníci z Dobřichovic tu měli úspěch před dvěma lety s komedií Brouk v hlavě, tehdy kostel obešli a vyplatilo se, nyní se sem vracejí s další hrou.

Z Krakonošova podzimu je možné postoupit na vrchol amatérského divadelního soutěžení, Jiráskův Hronov, který letos v létě pořádal už devadesátou přehlídku.

Ještě před soutěží zahraje DDS komedii o nejhorší zpěvačce všech dob v pražském divadle Rokoko, a to v neděli 6. října od 19 hodin. Lístky jsou v předprodeji v Městských divadlech pražských nebo na webu divadlodds.cz.

(lh)