Digitalizace řevnického kina dokončena

foto: revnice.czPo dlouhých měsících čekání se znovu otevírají brány řevnického kina.

Slavností zahájení digitálního provozu je naplánováno na sobotu 7. prosince. Jste srdečně zváni jak na odpolední představení pro celou rodinu, tak navečerní premiéru české vánoční komedie Přijde letos Ježíšek? v hlavních rolích s Josefem Abrhámem a Libuší Šafránkovou.Těšit se můžete nejen na kvalitnější obraz, ale především zvuk, na který si mnozí diváci v minulosti stěžovali. Nové ozvučení je sedmikanálové, využívající boční a zadní efekty, což ještě umocní zážitek z filmu. Součástí odpoledního doprovodného programu bude i originální vystoupení bollywoodského tance.

Nový začátek přinese do řevnického kinosálu celou řadu inovací. Diváci s nimi budou seznámeni postupně na začátku příštího roku. Již dnes můžeme prozradit, že se plánují představení pro maminky a tatínky na rodičovské dovolené s možností hlídání potomků v dětském koutku, či zvýhodněné projekce (nejen) pro seniory. Digitalizace sebou rovněž přinese možnost různých „ne-kinových“ projekcí jako jsou divácky velmi oblíbené přenosy z metropolitní opery či koncertů slavných hudebníků a skupin.

Výrazné zvýšení kvality i filmové projekce bude pochopitelně vykoupeno nutným nárůstem ceny vstupenky, jejíž minimální hodnotu určuje distribuční společnost. Na druhou stranu návštěva řevnického kina vyjde pořád o dost levněji než lístek do pražských multikin.

Při příležitosti znovuotevření kina bude v provozu i klubovna ve foyer v prvním patře budovy. Návštěvníci zde budou moci načerpat inspiraci například při výrobě zajímavého a originální dárku, který potěší jejich blízké. Pokud bude venku panovat velká zima, můžeme pro zahřátí nabídnout šálek čaje, svařeného vína i malé domácí občerstvení.

Digitalizace kina proběhla s využitím finančních zdrojů z Programu rozvoje venkova metodou Leader přes MAS Karlštejnsko.

Jan Schlindenbuch, převzato z řevnického Ruchu.