Děti prožily nezapomenutelná dobrodružství

Léto v Jednom stromě je tradičně ve znamení příměstských táborů. Většina turnusů je za námi, čeká nás už jen jeden, srpnový. První prázdninový měsíc jsme si pořádně užili!

V červenci proběhly tři turnusy pro stovku dětí od 3 do 12 let, vždy na pět pracovních dnů. Dolní Černošice a Lety se pro chlapce a děvčata staly rozbouřeným mořem s pirátskými koráby plujícími za pokladem, místy, kde je možné si vyzkoušet netradiční zimní sporty v létě nebo se dotknout přírody všemi svými smysly. Také zeměmi, ve kterých se mluví jiným jazykem a je možné se vydat po stopách původních obyvatel, nebo třeba hudebním ateliérem, v němž vznikají hudební nástroje z lecčeho, co nabízí příroda.

Řídíme se tím, že dětství má být plné hlavně pozitivních zážitků, protože ty nám v paměti zůstávají jako otisk trilobita ve skále. Je třeba „vidět, slyšet, dotknout se, cítit a zažít dobrodružství s kamarády“.

Mrkněte na mimoškolní aktivity
O prázdninách odpočíváme, ale také se připravujeme na nový školní rok. Čekají nás opravy zázemí lesní MŠ, stavba nové jurty pro školní družinu, malování, opravy a úklid. Zároveň plánujeme. Už teď třeba víme, jaké volnočasové aktivity pro školáky bude nabízet ZŠ a LMŠ Na dvorečku v Černošicích. A přestože jsou určené především dětem z výše uvedené školy, vždy máme několik volných míst i pro ty, které do „naší“ školy nedocházejí. Vyberte si! 

Pro žáky 1. stupně nabízíme keramiku pod vedením Martiny Hujerové a Kláry Růžičkové. Klára vede i kroužek výtvarný. Ingrid Behenská provede děti tradičními řemesly, k nimž přidá kroužek řezbářství. Jurda Loskot se v Dolních Černošicích na pozemku u řeky zaměří na rozvoj pohybových dovedností ve sportovkách, s Jindrou Válovou chlapci a děvčata opět vyrazí dva dny v týdnu do lesní družiny. Nově se k nám přidá Maria (Máša) Vivčar, režisérka vystudovaná na Kyjevské národní univerzitě divadla, filmu a televize. Bude se s dětmi potkávat na prknech, co znamenají svět. Pro žáky druhého stupně je připraven kroužek IT a robotiky nebo třeba výtvarný. 

Přihlášky pro rodiče dětí, jež chodí do ZŠ a LMŠ Na dvorečku, se spustí od 25. srpna, pro širokou veřejnost pak od 1. září 2022. Najdete je na www.jedenstrom.webooker.eu.

Mgr. Alena Laláková, ředitelka škol Jednoho stromu