Děti hledaly na Mořince pirátský poklad

Foto: Lucie Hejbalová
Foto: Lucie Hejbalová

První májovou sobotu se přes 700 účastníků vydalo údolím pod Čabrákem za dobrodružstvím při hledání pirátského pokladu v rámci Pohádkového lesa, který uspořádalo rodinné centrum Leťánek.

I přes stále ještě aprílové počasí byla účast na šestém ročníku oblíbené akce hojná. Trasa začínala v Letech u studánky Pod Skalicí registrací a pak už se malí i velcí hledači pokladů vydali na dobrodružnou cestu malebným údolím. Čekaly na ně pohádkové postavy a úkoly na celkem devíti „ostrovech“, kde předváděli své dovednosti například při vázání uzlů, chytání ryb, střílení lukem, chůzi v obrovských holinách spolu s přenášením míčku na lžíci, výrobě obřích bublin, boji s obrovskou velrybou, která si našla své moře až na Mořince, nebo v jízdě na koloběžkách.

V cíli na mořinské návsi čekal všechny odvážné hledače pokladů sám Neptun se dvěma mořskými pannami, který zde bedlivě střežil truhlu se zlatými mincemi. Když se dětem podařilo vyluštit tajenku s pomocí tajných symbolů, které nasbíraly cestou, vyzvedly si z pirátské truhly svůj kousek pokladu a za účast si odnesly i památeční medaili. Na návsi se také odehrál již tradiční jarmark a tvořivé dílny pro děti.

Akci podpořily obce Lety a Mořinka spolu s nadačním fondem Letorosty senátora Obelfazera. Zážitky na jednotlivých stanovištích dětem zajistily pohádkové postavy z řad maminek a přátel Leťánku, dětského klubu Chrpa z Dobřichovic, školky Zvoneček z Karlíku, školy Hlásek z Hlásné Třebaně a půjčovny a prodejny koloběžek Koloběžíme z Radotína.

(lh)