Cyklověž v Berouně už funguje

Foto: Město Beroun

BEROUN – Město udělalo další velký krok ke zlepšení cyklodopravy ve městě. Ve středu 9. prosince se oficiálně otevřela nová cyklověž pro úschovnu kol.

Od pátku 4. prosince byl na cyklověži spuštěn zkušební provoz, aby odhalil případné závady a firma je mohla vyřešit před uvedením objektu do běžného provozu. Díky tomu se zjistila závada na tiskárně lístků.

Zastřešená bezpečná úschovna s automatickým systémem pro uložení 118 kol je umístěna u autobusového a vlakového nádraží. Město na její výstavbu získalo dotaci z IROP ve výši 90 % uznatelných nákladů, zbývající náklady pokryla úspora za dotování kamenné úschovny kol.

V létě Beroun spustil historicky první stanicový projekt sdílených elektrokol v České republice. Projekt vznikl pod záštitou Nadace Tipsport. Provozovatelem sdílených elektrokol je společnost Nextbike Czech Republic, město se do projektu zapojilo vyčleněním pozemků pro jednotlivé stanice. Těch je ve městě 10, další stanice jsou umístěny v Králově Dvoře, Tetíně a Hýskově.

Zájemci mají k dispozici celkem 100 elektrokol. Nadace Tipsport hradí prvních 15 minut jízdy. Za každých 30 minut zaplatíte 30 korun, za denní výpůjčku zaplatíte 300 korun. Navíc můžete využít cenově výhodné měsíční a roční tarify.

(pan)