Circus Ponorka připluje do Černošic

Foto: archiv H. Ponocného

ČERNOŠICE – Koncert Honzy Ponocného s projektem Circus Ponorka se uskuteční 29. dubna od 20 hodin v černošickém Club Kině. Honza Ponocný strávil 25 let po boku Ivana Krále, 23 let vedle Mekyho Žbirky i 26 let s Václavem Koubkem… Nyní tento brilantní kytarista převede svou one-man-show.

A teprve v tu chvíli spadla kolegům i posluchačům údivem brada. V soukromí tichý muž se totiž na pódiu mění ve strhujícího showmana, který baví publikum nečekaným gejzírem hudby, fórků a nápadů – a jakoby lehce vytváří za pomoci jedné kytary a hromady looperů chytlavé hity.

Circus Ponorka (název odkazuje na kapelu Circus Praha, s kterou Honza Ponocný a Bradley Stratton slavili úspěchy v devadesátkách) natočil také tři alba, jejichž duch je trochu jiný, než Honzův pódiový nářez. Při studiové práci vynikne oduševnělost Honzových písniček, podpořená skvělými texty jeho dlouholetého kamaráda Johna Rielyho. Okamžitě slyšíte, že Honza Ponocný je ve studiu jako doma. Produkoval ostatně řadu alb předním českým rockovým i popovým interpretům, některá z nich dosáhla na platinové prodeje.

Zároveň je uznávaným skladatelem filmové a divadelní hudby. Dlouhodobě spolupracuje s režisérkou Alicí Nellis (za hudbu k filmům Mamas & Papas a Revival získal nominace na Českého lva) a také s Petrem Zelenkou (např. hudba ke kultovnímu seriálu Dabing Street a aktuálnímu filmu Modelář). Jeho hudbu uslyšíte např. i v Národním a Dejvickém divadle. Při koncertech Circusu Ponorka tak máte často pocit, že tuhle pecku odněkud znáte – ano, bývá to třeba právě z Dabing Street, Revivalu nebo populárního filmu Perfect Days.

Na celou hudební historii Honzy Ponocného ale snadno zapomenete, když vpluje na pódium tanečním krokem štíhlý muž v bílém obleku s černým kloboukem, hrábne do strun a sešlápne první krabičku. Publikum na jeho koncertech obvykle v první minutě zatají dech a pořádně se nadechne až po posledním přídavku. Circus Ponorka je návyková záležitost a kdo se s ním jednou setkal, je lapen navždy.