Černošicemi se už brzy ponese jazz

Foto: archiv organizátora

Tradiční mezinárodní festival Jazz Černošice se letos kvůli koronaviru uskuteční až od 15. do 20. září. Jubilejní patnáctý ročník se tradičně rozprostře napříč celým městem.

Hned na několika místech se po šest dnů představí na dvě desítky muzikantů. Od počátků festivalu se na něm vystřídalo kolem 180 umělců, domácích i ze zahraničí. Hrál tu Jiří Suchý, Ondřej Havelka, Pražský synkopický orchestr, 4TET. „Daří se nám zvát do Černošic sice ne světové špičky, na ty nemáme, ale spoustu zajímavých světových hráčů, kteří se světovými špičkami hráli a umějí to,“ říká jeden z organizátorů Josef Barchánek.

Program začíná ve středu, kdy se hraje nejen v Club Kině, ale i v restauracích, venku u Berounky, na Vráži. Vystupují různá jazzová tělesa pro celé Černošice. Čtvrtek dopoledne je určen jednomu až dvěma školním koncertům, večery lokálním tělesům. V pátek zve na první hlavní festivalový program pochodová kapela, večer se představuje big band a dvě až tři další kapely.

Po sobotní jazzové snídani v Bolletě následuje druhý hlavní festivalový program, většinou se zahraničními kapelami. O hudební finále se v neděli symbolicky postará Banjo Band Ivana Mládka, který hrál i na prvním ročníku. Předprodej vstupenek probíhá v Club Kině.

Program najdete na webu jazzcernosice.cz.

(pan)