Čechomor bude v červnu streamovat z Krumlova

Karel Holas. Foto: FB Čechomoru

Kapela Čechomor musela svůj černošický koncert přesunout na 25. září. Úplně o ni ale nyní nepřijdete. Karel Holas nám přiblíží, jak populární skupina žije.

Kapela rušila všechny jarní koncerty. Jak moc těžké bylo najít nové termíny?
Bohužel jsme se vzhledem k situaci rozhodli naše jarní a letní koncerty přehodit na podzimní termíny a letní turné jsme přesunuli na léto 2021. Vždycky je to těžké, ale my máme velmi vyspělé a chápající publikum, takže v tomto smyslu jsme to měli ulehčené.

Je něco, co bylo odvoláno bez náhrady?
Na to v tuhle chvíli ještě neumím stoprocentně odpovědět, ale snažíme se všechny koncerty odsunout na pozdější data.

Jak využíváte nucené volno?
Připravili jsme společně s naším generálním partnerem pojišťovnou Kooperativa jeden online koncert na podporu senior linky Života 90. Do dnešního dne se vybralo přes 265 000 korun, za což všem podporovatelům děkujeme. Jinak se věnuji práci ve studiu. S Čechomorem chystáme vydání 4CD Nadechnutí. Ta poslední deska bude akustická. Teď ji mixujeme a vypadá moc hezky, líbí se nám to.

Jak budete situaci řešit po finanční stránce?
Záleží, co bude povoleno, podle toho budeme vše potřebné zařizovat.

Kdy tedy chystáte první koncert?
Pravděpodobně 12. června budeme streamovat koncert z Českého Krumlova. Řešíme podrobnosti, uvidíme, jak to dopadne. V každém případě sledujte naše facebookové a webové stránky, kde se dozvíte všechny podrobnosti.

(pan)