Buďte i doma v kondici

Ilustrační foto: ICP

DOLNÍ BEROUNKA – Můžeme jen do přírody, navíc v rámci vymezených hranic, a neomezeně cvičit doma či na zahradě. Pro zdravého ducha je ale třeba zdravé tělo. Zvládáte cvičit sami? 

Někdo už má zaběhnutý svůj domácí režim včetně pravidelného pohybu. Mnozí z nás ale přece jen potřebují společnost někoho dalšího, a hlavně vedení. Naštěstí je zde internet a různé online lekce. Od cvičení s dětmi až po cviky pro správné držení těla. Výhodou je, že často nemusíme měnit svého instruktora. Jen prostředí, v němž cvičíme.

Balet i sebeobranab
Kalendář nabitý nejrůznějšími kurzy má Jojo Gym. Svou sportovní gymnastickou halu otevřel v Dobřichovicích v roce 2016. Cesta k ní nebyla jednoduchá. Místní tým dělá i nyní vše pro pohyb  malých i velkých.

Všechny online kurzy jsou zdarma, vždy na konkrétní den a hodinu. Na stránkách jojogym.cz v rubrice Rozvrh se přihlaste do online sekce. Vyplníte základní údaje a zvolíte například cvičení na doma pro děti (odstupňované podle věku), domácí průpravu pro parkouristy, gymnastiku z obýváku, balet od dětí po dospělé, kondiční trénink, zdravé cvičení (overbally), sebeobranu, zumbu, street dance či intenzivní kruhový trénink.

Pohodové tělo a klidná mysl
Jógové centrum Mandala v Dobřichovicích nabízí online sekci, rozdělenou na dvě části. První je zdarma, druhá placená. V té se dozvíte mnohem více informací a zhlédnete vyšší počet videí. Krásně tak navážete na své základní poznatky. Čekají vás různé styly lekcí, klidné i intenzivní. Videa jsou krátká pro danou chvíli, ale také dlouhá na celý den. Vystřídá se více lektorů a druhů relaxací. Nechte se unést a posílit „na vlnách“ studiomandala.cz. Vše v rubrice Online.

Cvičme v rytmu
Pokud se blíží středa, rychle připravit úbor a v 17 hodin být na (pomyslných) značkách! Do těla vám dá herečka pražského divadla Studio Ypsilon a učitelka řevnické základní umělecké školy Renata Rychlá. Live přenos je právě z budovy školy a věřte, že nudit se nebudete, ať je vám, kolik je. Odkaz najdete na webu zus-revnice.cz nebo FB Zuška Řevnice. A pokud některý díl nestihnete, nevadí. Můžete si ho pustit zpětně.

Dobrá nálada a kondice
Nejen na své účastníky kurzů myslí i studio Pohni s Lety. Vytvořilo alternativu cvičení doma, motivaci zacvičit si podle známých instrukcí. Na FB ji najdete pod názvem ONLINE POHNI S LETY. Můžete se přidat, i když jste ve studiu dosud nebyli. A pokud styl cvičení neznáte a rádi byste dopředu nasáli atmosféru, mrkněte se na web pohnislety.cz do rubriky Videa.

Pro balanc těla
Dobřichovické centrum komplexní péče nabízí semináře pro odborníky, ale najdou se mezi nimi i online cvičení pro laiky. Jedno z nich na vás čeká 13. března. Poznávat budete 26 kostí chodidla, jejich pružnost a vnímání, důležité pro nesení váhy celého těla. Jde o lekci Feldenkraisovy metody. Probíhá většinou vleže na zemi (na zádech, boku či břiše), má pomalé tempo a tvoří je jednoduché pohyby a jejich kombinace.

Centrum nabízí i další semináře plus třídílný cyklus Funkční cvičení na doma. Podrobnosti najdete na webu ckp-dobrichovice.cz.

(red)