Bubínky z Řevnic školáky baví a slaví velký úspěch

Foto: Eva Skalová
Foto: Eva Skalová

Děti navštěvující řevnickou základní školu používají při své výuce bubínky zvané drumbeny. Zbavují se tak napětí, uvědomují si sebe sama a rozvíjejí svůj cit pro kolegialitu a spolupráci.

Netradiční výuka zaujala i Český rozhlas, který nedávno natočil, co se školáci za rok bubnování naučili.

Drumben je buben, který je zároveň židličkou i stolkem. Jde o válec vyrobený z recyklovaného papíru a překližky. Škola jich má celkem 15 v pěti sadách – vždy tři bubny se skládají do sebe podobně jako panenky matrjošky. Zakoupila je od českého výrobce díky grantu, který získala prostřednictvím nadace Pangea, podporující projekty, jež přispívají k porozumění mezi lidmi.

Všechny učitelky prvního stupně absolvovaly školení, jak s  drumbeny pracovat. Netradiční pomůcku, kterou si děti samy nebo s pomocí rodičů vyzdobily, využívají při hodinách tělocviku a výtvarné výchovy. Bubnováním chlapci a děvčata prohlubují vzájemný respekt a spolupráci, zbavují se stresu, učí se společnému překonávání překážek a rozvíjejí rytmický i pohybový talent.

Třída 4. A dokonce dostala šanci ukázat své umění na vlnách Českého rozhlasu. Spolu s paní učitelkou Andreou Venclíkovou, která s nimi poctivě bubnuje již rok, si chlapci i děvčata  návštěvu rozhlasového štábu pořádně užili. V plné síle předvedli, jaké to je, když to celá třída rozjede na bubíncích naplno. Ukázka je k dispozici i online na stránkách Českého rozhlasu ve zpravodajské části regionální stanice pro střední Čechy.

(lib)