Borci z Litně byli ze Sparty nadšení

showimage.phpFotbalový klub FC Liteň sice oslaví 100 let od založení až za sedm let, ale nápad zahrát si přátelské utkání se “starými pány” Sparty vzbudil u liteňských borců vlnu nadšení.

Zápas se domlouval ve velkém časovém předstihu – přibližně půl roku před výkopem. O zápasy Sparty je velký zájem, o tom svědčí nabitý program a dlouhá řada míst po celé republice, kde hraje, v červnu namátkou Karlovy Vary, Vsetín… Šéf Staré gardy Sparty Jaroslav Bartoň přivezl do Litně kvalitní výběr hráčů, kteří v minulosti proslavili tento nejslavnější a nejúspěšnější český klub. Někteří kromě zápasů v rudém dresu ještě aktivně hrají v nižších soutěžích nejen v Čechách, ale i v Německu či Rakousku.

Samotný výsledek nebyl vůbec důležitý – zvítězila radost ze hry jménem fotbal, ale přeci jenom pro nadšence statistik: Fc Liteň – SG Sparta Praha 1:9 (1:5) Branky: Velim – Kincl (3), Flachbart (2), Stracený, Fukal, Trval, Vrabec Sestava Sparty: Sova – Flachbart, Fukal, Vrabec, Bažant – Mistr, Budka, Stracený, Mlejnský – Trval, Kincl, střídal Mlejnek; diváků: 312 Chtěl bych také moc poděkovat za podporu a pomoc při organizaci, bez které by se utkání nemohlo odehrát – panu Durasovi, liteňským hasičům, Janě Losové, Pavlu Nejepsovi, městysu Liteň, bezvadným sparťanským fanouškům a nakonec i odvážným hráčům FC Liteň, hrajícím IV. třídu okresní soutěže.

Miloslav Kliment