Boj o medaile je stále ve hře, věří volejbalistky

Starší žákyně SVBC Dobřichovice Foto: archiv SVBC

DOBŘICHOVICE – Starším žákyním dobřichovického klubu SVBC patří po prvním ze tří kol čtvrtá příčka a stále mohou pomýšlet na postup na mistrovství republiky. Většina družstva souběžně hraje také krajský přebor do 18 let, kde je ve své skupině třetí.

Elitní tým do 18 let si úspěšně vede v extralize. Ve druhém kole znovu skončil druhý ve skupině B, což znamená průběžně šestou příčku v nejvyšší soutěži. Většina extraligového kádru válcuje konkurenci v krajském přeboru do 20 let. V osmi zápasech SVBC ztratil jediný set a má plný počet 24 bodů. Naposledy to odnesly Kostomlaty a Kutná Hora.

Nejstarší dívky působí ve druhé lize žen. V konkurenci starších a zkušenějších volejbalistek se drží na druhé příčce své skupiny hned za suverénním Kladnem.

Na písku i v listopadu zůstal nejlepší klubový pár sester Pavelkových, který z pošmourného Česka zamířil do Thajska na mistrovství světa do 21 let. Osmnáctiletá dvojčata se přes kvalifikaci a základní skupinu dostala do vyřazovacích bojů, kde vypadla s později stříbrnými Švýcarkami. Celkově tak na vrcholné světové soutěži obsadila 17. příčku.