Berounské radnici se nelíbí návrh nového železničního mostu

Navržené přemostění Berounky. Autor: SUDOP Praha

DOLNÍ POBEROUNÍ, BEROUNSKO – Jak informovala berounská radnice, Správa železnic již vypsala tendr na projektanta dokumentace pro stavbu nové trati mezi pražským Smíchovem a Berounem. Má začít za sedm let.

Trať povede převážně v tunelu, který začne pod Barrandovem a vyústí u Berouna. Dále bude nový koridor pokračovat po novém mostu přes údolí Berounky. Právě ten se ale městu nelíbí, a tak se proti návrhu ohradilo. „Podle původního návrhu se mělo jednat o most s vysokou ocelovou konstrukcí. My však požadujeme jiný typ konstrukce mostu, který by méně zasahoval do charakteru krajiny a co nejméně narušil výhled na Tetín a tetínské skály směrem od Berouna. Zároveň požadujeme minimalizaci dopadů na obyvatele Berouna, a to jak při realizaci, tak při následném provozu na nové trati. Požadujeme dostatečná protihluková opatření a dodržení všech technických pravidel. V rámci výstavby požadujeme, aby hlavní stavební činnost byla prováděna z jiného místa, než z Berouna,“ uvedl místostarosta Michal Mišina.

Po dostavbě trati by se měla zkrátit jízdní doba z Berouna do Smíchova ze současné více než půlhodiny na pouhých 12 minut.

(pan)