Atleti ASK Dipoli Černošice a Dobřichovice na cestě za úspěchy

Atletický klub ASK Dipoli vznikl teprve před třemi lety, ale již dnes se řadí mezi nejúspěšnější atletické kluby Středočeského kraje. Za jeho úspěchy stojí zejména vstřícný přístup mladých trenérů, kteří se svými svěřenci pracují systematicky, poctivě, a hlavně v přátelském duchu.

I v době těch nejpřísnějších karanténních opatření byli trenéři ASK Dipoli v co možná nejužším kontaktu se svými atlety díky sociálním sítím. Děti měly možnost trénovat podle tréninkových plánů a své pokroky či pochybnosti neustále konzultovat. Ihned po rozvolnění opatření se všichni vrhli do společného trénování, které pro zájemce probíhalo denně. Tento přístup přinesl své ovoce na závodech. Na konci června proběhlo v Berouně 2. kolo závodu družstev žactva (U16) Středočeského kraje, kde mladí atleti obhájili umístění z prvního kola. Dívky zvítězily (porazily skvělé atletky kladenského klubu) a chlapci získali nádherné druhé místo (za silným týmem Kladna).

ASK Dipoli měl svého zástupce také na mistrovství České republiky mužů a žen ve Zlíně. Trenérka Kateřina Siebeltová si na něm vylepšila osobní rekord na 400 m překážek (60,58 s), a kvalifikovala se tak do finále, z něhož ze zdravotních důvodů odstoupila. Na mistrovství republiky mládeže reprezentovali klub Lucie Hlavičková a Mikuláš Mutinský. Oba nastupovali s osobním rekordem na 400 metrů jako 22. z 24 nominovaných, a nakonec své papírové umístění vylepšili a doběhli 19. a 20. na MČR. První místo získali atleti z Černošic a Dobřichovic v soutěži družstev dospělých na krajském přeboru v Českém Brodě.

Skvělou příležitost, kdy bude možné setkat se s trenéry ASK Dipoli a přesvědčit se o výborné formě atletů, určitě využijte v neděli 22. srpna na černošickém oválu, na němž se konají klubové závody. Zájemci o informace k tréninkům, zejména z řad rodičů, jsou srdečně zváni také na takzvané „náborové“ závody (určené pro ročníky 2010–2016), v termínech 13. září v Černošicích a 14. září v Dobřichovicích. Na nich si děti mohou vyzkoušet na vlastní kůži, co obnáší trénovat atletiku a zda by je takové tréninky bavily.