Ať žijí duchové i dobré skutky

Ať žijí duchové i dobré skutkySedím pod stromy v lesním divadle a sleduji, jak na jevišti baští žížalu úžasný diblík, k nepoznání stejný, jako ten z filmu Ať žijí duchové.

Vedle mě na lavičce nadskakuje tlupa mých a sousedových dětí a nadšeně zpívají známé písničky. Obdivuji chytře vymyšlenou scénu s kostkami, kde jasně rozeznávám rukopis maleb Dagmar Renertové a  přímo vykulím oči, když na scénu vjede zdařile upravený automobil – přesně jako ve filmu !

Říkám si : „ Jak to dokázali ? To je neskutečné.“  Zajímavá scéna a komické dialogy nás baví až do konce. Vůbec se nedivím, že je plno, i přestože jsme již na třetím představení. Když je dílo zdařilé, rychle se to rozkřikne.  A ještě mě u srdce hřeje ten pocit, že tihle mladí lidé, děti (některé teprve  jen školkou povinné), herci,  zpěváci , tanečníci a hudebníci se rozhodli pomoci dobré věci.  Své úsilí, několik  měsíců zkoušení a pak několik víkendů vystoupení obětovali realizaci tohoto představení, aby pak celý jeho výtěžek – 50.841 Kč věnovali na podporu sociální činnosti našeho o.s. Náruč.

Naše organizace provozuje v Dobřichovicích Denní stacionář Náruč, kde se vzdělávají děti s kombinovaným postižením  a v sociální firmě Modrý domeček v Řevnicích poskytujeme chráněné zaměstnání  a sociální rehabilitaci lidem se zdravotním  postižením. Ostatně není to poprvé, co nás Notičky podpořily, neboť pro nás uspořádaly už 4.benefiční koncerty a také zvou naše zaměstnance zdarma na své vánoční koncerty do Rudolfína.
Za o.s. Náruč ze srdce  děkuji  Dětské lidové muzice Notičky a Taneční skupině Proměny a všem, kteří se na vystoupení podíleli.  Jmenovitě pak děkuji  paní Lence Kolářové, paní Simoně Hauerlandové,paní  Ivaně Zrostlíkové, paní Pavle Petrové a také panu Janu Flemerovi, panu Alexanderovi Skutilovi  a  panu Janu Martínkovi. Byl to pro nás nejen krásný kulturní zážitek plný optimismu a radosti, ale dal díky svému charitativnímu přístupu celé akci humanitní rozměr. Budoucnost je v našich dětech a já jsem pyšná na to, jak sociálně cítí i v dnešním konzumním světě.

Šárka Hašková
PR manažerka o.s. Náruč