Arteradky připravují výstavu Protiklady

Vernisáž Arteradky Foto: z archivu ateliéru

DOBŘICHOVICE – Výstava výtvarného kurzu Arteradky bude k vidění od 3. do 17. dubna na zámku v Dobřichovicích. Vernisáž se koná v neděli 3. dubna od 16 hodin. Letošní výtvarné práce se budou poprvé dražit a výtěžek bude připsán na transparentní účet, který zřídilo Město Dobřichovice na podporu ukrajinských uprchlíků ubytovaných v okolí.

Kromě aukce obrazů se na vernisáži znovu setká mnoho druhů umění, letos na téma protiklady. Během odpoledne bude na programu koncert skupiny Music Family, Arteradky Band a 4 Kafky, dále zatančí Mr. Kriss a taneční skupina Opatow Flavours, stepařské umění pak předvede Jan Bursa a Andrej Mikulka 9evatero. Triky na kole a skateboardu představí Dobtown Skate´n´Bike a na závěr zahraje divadlo Maják pohádku Kráska a zvíře. „Rádi zde uvítáme i ukrajinské přátele, kteří v tuto chvíli potřebují kromě materiální pomoci i velkou psychickou podporu,“ zve na vernisáž autorka kurzů Radka Charapovová.

Letošní ročník Arteradky je již dvanáctý. Hlavním smyslem kurzů je podporovat děti na jejich cestě k sobě samým a rozvíjet jejich představivost. Doplňkem kurzů jsou i příležitostné víkendové workshopy. Výstava bude otevřena denně od 10 do 18 hodin.