Akce OS Náruč v kavárně Modrý domeček v Řevnicích

sibik_pozvanka_A5Srdečně Vás zveme na vernisáž spojenou s besedou a promítáním fotografií nejen z výstavy JAN ŠIBÍK STORIES.

Vernisáž s uznávaným fotografem reportážních snímků Janem Šibíkem se uskuteční ve čtvrtek 6.února od 19h v kavárně Modrý domeček v Řevnicích a zahájí tak výstavu, která zde potrvá až do 3.března 2014.

Jan Šibík uspořádal desítky workshopů reportážní fotografie. Pracoval jako porotce v prestižních foto soutěžích. Kromě stovek reportáží z ČR podnikl 250 cest do všech koutů světa. Fotografoval konec komunismu, pád berlínské zdi, byl svědkem masakrů v Sieře Leone, Libérii a Rwandě, hladomoru v Súdánu, Somálsku a Etiopii. Zažil následky zemětřesení v Arménii, Turecku i na Haiti. Fotografoval exodus iráckých Kurdů do Íránu. Zaznamenal války v Bosně, Kosovu, Čečensku, Afghánistánu, Iráku, Angole, Demokratickém Kongu, JAR a Rwandě. Zaznamenal arabské revoluce v Egyptě a Libyi.

V roce 2004 získal cenu ve WORLD PRESS PHOTO. V Czech Press Photo získal 44 ocenění, 2x hlavní cenu. Byl 3x oceněn ve Fuji Press Photographer. Získal 2x hlavní cenu Golden Prisma Award. Roku 2000 zorganizoval humanitární akci „Podejte ruce dětem ze Siery Leone“, vybral pro postižené děti 1 100 000 korun. Akce „Chci ještě žít!“ na pomoc nemocným AIDS v Oděse přinesla 1milion Kč.

Vydal tři fotografické publikace: Kdyby všechny slzy světa (1997), Ďábel v nás (2001) a Stories, mapující léta 2001–2006.

Setkání s takovým světoběžníkem, který si všímá palčivých a aktuálních sociálních problémů bude jistě přínosným i pro Vás. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Vstupné na besedu 60 Kč/ osoba.

Více na www.sibik.cz , nebo www.facebook.com/jan.sibik

Na březen chystáme prodejní výstavu dadaistických a také secesně laděných obrazů od malířky Aleny Melton Písařové.

Náš každoroční benefiční ples se v prostorách Liďáku v Řevnicích uskuteční až v sobotu 5.dubna 2014. Letos ve stylu Sci-fi. Takže začněte vymýšlet masky a dejte si datum do kalendáře.

(šh)