Advent v regionu: Setkávání a tradice

adventNastal nám adventní čas a s ním také přípravy a těšení se na Vánoce.

Většina lidí zdobí své domovy, v obcích rozsvěcují stromy a vánoční osvětlení. A také se koná mnoho akcí, kde se mohou lidé setkávat, pobavit nebo si zazpívat.

A vězte, že příležitostí, kde si toto období můžeme zpestřit, je v našem regionu mnoho. V každé obci si její obyvatelé buď zdobí stromek, zpívají koledy na návsi, nebo pořádají adventní trhy, k tomu navíc před Vánoci hodně vystupují místní taneční a pěvecké soubory. Své akce pořádají většinou pro rodiče svých dětí také zdejší školy i základní umělecké školy. V tomto čísle na vás čeká mnoho informací a pozvánek, kam můžete během adventu vyrazit.

Nejlákavější jsou letos opět adventní víkendy. Ten první už máme za sebou, ale i během tří následujících si můžeme vybírat z pestré kulturní a společenské nabídky. Hned v sobotu 7. prosince se koná adventní trh na náměstí v Řevnicích, kde si příchozí mohou poslechnout muziku a nakoupit zboží ve stáncích, a také mikulášská zábava v Hlásné Třebani. O týden později, v sobotu 14. prosince, se můžete přesunout do Dobřichovic na dětský vánoční jarmark a ke stromu splněných přání, v neděli 15. prosince se koná zase předvánoční posezení v Zadní Třebani.

Poslední adventní víkend pak můžete zajít třeba na koncert Notiček v Karlíku (sobota 21. prosince) nebo v neděli zajet na Karlštejn, kde vás čeká Karlštejnský královský advent nebo Rybova Česká mše vánoční na hradě Karlštejn.

Krásný advent bez stresu a nepohody přeje
Lucie Paličková