80 let od založení kopané v Řevnicích

80 let od založení kopané v ŘevnicíchV sobotu 21. května proběhla první část oslav 80 let od založení kopané v Řevnicích.

Jako první předvedla své umění družstva žen. Byl to velice atraktivní zápas mezi mužstvem složeným převážně z maminek žáků a žákyň Slavoje Řevnice a mužstvem návštěvnic, manželek a přítelkyň návštěvníků restaurace Galerie.

Družstva nastoupila pod hlavičkou Matky Slavoje a Dračice z Galerie. Tento zápas byl asi nejkrásnější částí celého odpoledne a večera. Sledovalo ho asi 250 diváků, a kdo přišel později, mohl jen litovat, protože tomuto utkání vytvořily úžasnou kulisu mažoretky složené z Fanoušů z restaurace Galerie.

K dalšímu utkání nastoupila družstva složená ze Staroušů a Fanoušů z Galerie. Mužstva byla složena převážně z vynikajících bývalých fotbalistů. V tomto utkání byly k vidění vynikající akce i jednotlivé překrásné fotbalové momenty.

Schválně u těchto zápasů neuvádím výsledky, protože v nich šlo převážně o legraci, dobrou pohodu a potěšení oka diváka. Nádherné sportovní odpoledne bylo zakončeno mistrovským utkáním mezi muži Slavoje Řevnice a Červeným Újezdem, v kterém naši hráči vyhráli 3 : 1. a dvě branky vstřelil ještě hráč dorostu Lukáš Pitauer.

Tento jistě příjemný sportovní den zakončila většina účastníků tanečním večerem v restauraci Galerie, kde jsme převzali ocenění v převážně tekuté podobě. Sportovci, kteří byli nejvytrvalejší, se rozcházeli až nad nedělním ránem.

Miroslav Kratochvíl, převzato z řevnického Ruchu