Vrah z Radotína si za smrt manželky odsedí 16 let

Ilustrační foto: archiv

RADOTÍN – Na 16 let do vězení poslal v listopadu odvolací Vrchní soud v Praze Jiřího Ž. (67) z Radotína, který před dvěma lety ze žárlivosti zavraždil svou o sedm let mladší manželku Blanku.

Jiří Ž. podezíral svou ženy z nevěry už roky, a právě i to bylo důvodem hádky, která se rozpoutala u nich doma a skončila fyzickým napadením.

Jak zjistil deník Blesk.cz, muž svou ženu nejdříve v afektu dusil, dokud neupadla do bezvědomí. Když se probrala a s křikem se dala na útěk, zastavila ji zamčená branka, a tak chtěla přelézt plot. Tam ji zastihla první bodná rána nožem, kterou jí manžel zasadil.

Paní Blanka se ještě i potom snažila utéct, ale manžel ji dostihl a před zraky sousedů jí znovu několikrát bodl. Poranění byla natolik závažná, že jim žena na místě podlehla, i přesto, že se ji sousedé z ulice pokoušeli oživit.

Jiří Ž. si mezitím zapálil cigaretu na uklidnění a vypil několik panáků slivovice. S lahví a cigaretou čekal, než přijela přivolaná policejní hlídka a ke svým činům se na místě přiznal.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že Jiří Ž. už v roce 2015 umístil ze žárlivosti odposlechová zařízení do cizího domu, protože si myslel, že právě tam se jeho žena schází se svým milencem. Muž se ke všem svým činům doznal.