V Lesňáku se sejdou milovníci nordic walkingu

Foto: Nordic Walking Challenge

Jak správně chodit s hůlkami a mnoho dalších zajímavostí nabídne zážitková akce Nordic Walking Challenge. Koná se v sobotu 23. června  v řevnickém Lesním divadle.

Návštěvníci si osvojí základy techniky nordic walkingu se zkušenými instruktory a projdou si šestikilometrovou trasu brdskými lesy. Bude možné se zúčastnit buď měřeného závodu, nebo si trasu po odstartování všech závodníků projít bez závodního čísla. Trasu si projdou i nevidomí chodci se svými traséry.

„V nordic walkingu dochází k zapojení svalstva nejen dolní poloviny těla, ale díky speciálním holím i horní poloviny těla. Díky tomu, že dochází k práci paží s rotací trupu a práci dolních končetin, dokáže chodec vyvinout větší rychlost a sílu než při běžné chůzi. Je prokázáno, že u správné techniky chůze s holemi dochází k zapojení téměř 90% kosterních svalů,“ říká MUDr. Jarmila Zipserová, primářka neurorehabilitační kliniky AXON v Praze.

Letos si budou moci lidé vyzkoušet i jízdu na koloběžkách nebo speciální uvolňovací cvičení originální metodou Daflex System®. Lákadlem hlavně pro děti jsou bosé chodníčky a výroba náramků na bosé nožky. Registrace začínají v 9 hodin, start je naplánován na 11 hodin. Pro všechny účastníky je jednotné vstupné na 100 Kč. Více informací najdete na webové stránce www.nwccr.cz.

(pan)