Těšte se na začátek turistické sezony!

karlstejnAčkoli zima letos končí dříve, než stihla skutečně začít, většina oblíbených turistických cílů stále spí zimním spánkem. To se ale brzy změní. 

Dolní Poberouní skýtá svou polohou hned několik možností, kudy vyrážet za objevováním přírodních krás a turistických zajímavostí. Na jednu stranu údolí Berounky vedou trasy výletníků, jejichž kroky míří nejčastěji na Karlštejn, na Ameriku či do Svatého Jana, opačným směrem se vydávají turisté, kteří chtějí navštívit barokní areál na Skalce nebo Černolické skály. A nemůžeme pominout ani oblíbené Dobřichovice s krásným renesančním zámkem.

Vydejte se i vy za místními poklady, možná se necháte inspirovat některým z našich tipů.

16. 3. 2014  hrad Karlštejn

Karlštejnské hradní slavnosti začnou na hradním nádvoří v 10 hodin. Těšit se můžete na stánkový prodej, středověkou hudbu, divadlo pro děti. Na louce u řeky vzlétne najednou pět horkovzdušných balonů.

30. 3. 2014  Mníšek pod Brdy – barokní areál Skalka 

Postní koncert vokálně-instrumentálního souboru Musica Podberdensis se uskuteční 30. 3. 2014 od 15:00 hod. v kostelíku sv. Máří Magdalény v barokním areálu Skalka.

26. 4. 2014 Svatý Jan pod Skalou – Solvayovy lomy

V sobotu 26. dubna  Solvayovy lomy slavnostně zahájí další provozní ročník. Přijďte se podívat, co je nového. Uvidíte v běhu mnoho strojů a zařízení, které lze během sezony spatřit pouze v nečinnosti.

Lenka Papáčová