Talentované děti z Berounska si užívají Objevitelské soboty

Ilustrační foto: archiv

BEROUN – Programy pro talentované děti takzvané Objevitelské soboty začaly v rámci projektu Místního akčního plánu vzdělávání v Berouně. Určeny jsou pro skupinu patnácti dětí ze základních škol Berounska.

První semestr odstartoval v říjnu a byl na téma Nezkrotná příroda. Do konce roku 2020 se konaly ještě další dvě Objevitelské soboty: Svět očima fyzika a Egypt – hieroglyfy, mumie a hrobky. Další budou pokračovat po Novém roce.

Navzdory omezením v souvislosti se zhoršenou epidemiologickou situací se na podzim uskutečnila většina akcí v rámci projektu MAP ORP Beroun. Některé v distanční podobě, jiné za dodržení platných nařízení. Asi čtvrtina se přesto musela zrušit, nebo přesunout na jiný termín. Naplno pracovaly i pracovní skupiny. Listopadové akce měly nejčastěji podobu on-line školení a z velké části se týkaly právě prohloubení znalostí o možnostech distanční výuky.

Počátkem roky by měly být zahájeny další dva zajímavé vzdělávací programy určené pro žáky základních škol. Jde o program nazvaný Finanční gramotnost a projekt EDUBUS, který umožňuje popularizaci polytechnických oborů pomocí aktivizujících výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí.

(pan)