Řevničtí cyklisté se poměřili s profesionály

Řevničtí cyklisté se poměřili s profesionályDevatenáctý ročník jednoho z největších cyklistických vytrvalostních závodů v České republice 24 hodin Těžká pohoda se letos jel ve Vesci u Liberce.

 

Závod je současně i Mistrovstvím ČR. Řevnický cyklistický klub BRCYKL se závodu zúčastnil v kategorii čtyřčlenných smíšených družstev. Jeho barvy hájili Klára Macourková, Tomáš Indra, Jakub Šnajberk a Martin Zemánek. Závod začínal tradičně v pravé poledne; skvěle jej rozeběhl a rozjel Tomáš Indra. Závodníci BRCYKLU během 24 hodin zvládli ujet 368 km, což bylo 32 okruhů (při převýšení jednoho okruhu asi 340 m) a nakonec se umístili na skvělém 6. místě! A jak závod, ve kterém Řevničtí změřili síly s profesionály, prožila členka týmu Klára Macourková.

„Závod byl opravdu náročný, velmi těžký terén spolu s brody, náročnými bahnitými sjezdy a kamenitými výjezdy. Největší krize na nás přišla v noci, kdy se vám opravdu nechce do tmy lesa, bahna a zimy. Když vám přestane svítit světlo a píchnete, je to o to horší. Ale za svítání se vše obrací k lepšímu a ani byste neřekli, že až do poslední chvíle budete sprintovat do cíle. Zasloužená odměna ale přichází tehdy, když s celým týmem pro- jíždíte poslední zatáčkou a protínáte cíl za potlesku diváků. Řeknete si už nikdy více, ale stejně víte, že pojedete znovu.”

Klára si z Vesce kromě zážitků odnesla na památku také fotku, na které je s biatlonistkou Gabrielou Soukalovou. O   týden později, v sobotu 15. 6., pak na závodu horských kol Giro Pičín, jenž je součástí seriálu Brdman Adventure, vybojovala 2. místo.

Helena Macourková, převzato z Našich novin.