Řevnice hostí festival Jeden svět

Ilustrační foto: archiv

Mezi pětatřicítku českých měst, které v letošním roce hostí festival dokumentárních filmů Jeden svět, se dostaly i Řevnice. Promítat se bude od 26. 3. do 28. 3. na čtyřech místech ve městě.
Kromě řevnického kina budou některé snímky uvedeny ve zdejším Zámečku, co-workingovém centru Meandr a v Modrém domečku. Pro matky s dětmi jsou plánované projekce v letovské herně Městečko. Finálový koncert kapely Czech Point zavede posluchače 28. března večer do industriální haly v areálu bývalé Eurovie.

Všechny filmy doprovodí debaty se zajímavými hosty. Do školních projekcí, které proběhnou v dopoledních hodinách od pondělí do pátku, se přihlásilo osm škol z okolí.

Na letošním festivalu převáží environmentální tematika, ústředním heslem je: Až naprší a uschne. V programu najdou diváci u Berounky i dva filmy, které byly nominovány na prestižní filmové ocenění Oscar. Jedním z nich je zahajovací dokument Země medu. Další dramatický snímek Pro Samu je příběhem novinářky a filmařky Waad Al-Kateab, která zachycuje průběh nekončícího konfliktu jako svědectví pro svou čerstvě narozenou dceru Samu.

Podrobnosti k řevnické části festivalu mohou diváci najít na stránkách města, na stránkách Jednoho světa v sekci Regiony- Řevnice.

(pan)