Před sto lety zde prodávali jízdenky, dnes je tu výčep

Na domácí jídlo a vlastní řízné pivo či vynikající kávu vás zveme do Pivovaru Řevnice. Stojí poblíž současné vlakové stanice hned naproti cyklostezce v původní nádražní budově, která mu na první pohled dodává neopakovatelnou atmosféru.

Ještě před pár lety chátrající objekt nyní přitahuje obdivné pohledy kolemj(e)doucích. Rekonstrukce se zkušenému architektovi Tomáši Šantavému skutečně povedla: budova si zachovala drážní vzhled, ale útroby patří pivovaru a výtečné kuchyni. Tam, kde kdysi bývala výdejna jízdenek, je dnes výčep a v místě původní čekárny funguje pivnice s klasickými nádražními lavicemi. Interiér pivovaru je vyladěn do posledního detailu, určitě stojí za vidění. Pivo vaří sládek Roman v prvním patře, kam můžete zavítat na prohlídku. A pod střechou na vás čeká stylové ubytování, kdybyste náhodou byli na cestě.

„Po celý rok vaří náš sládek tělem i duší Roman Řezáč klasiku v podobě 10 a 12 a pivní speciály dle roční doby. Přes léto je to například naše nejen mezi cyklisty vyhlášená lehká 8,“ říká provozní Marek Adam, který dělá radost také milovníkům vína: „Pro fajnšmekry máme v nabídce vína od vinařů, kteří kladou důraz na terroir a poctivou práci na vinohradu, jako jsou Filip Mlýnek z Dolních Dunajovic na jižní Moravě nebo Laura Henrici z Friesenheimu v Německu.“

Pěkně orosený půllitr zlatavého moku či sklenku vína si můžete vychutnat na rozlehlé letní zahrádce. Voní zde dobroty z josper grilu, což je kombinace grilu na dřevěné uhlí a trouby ze Španělska. K výběru je i poctivá česká kuchyně doplněná o pořádný hamburger nebo lehčí asijská jídla či těstoviny a saláty. Děti se během volných chvil vyřádí na pískovišti, rodiče zatím příjemně relaxují.

Rádi byste něco ostřejšího? „Na slehnutí nabízíme ovocné pálenky z řemeslného lihovaru Radlík a rodinného lihovaru Žufánek nebo ušlechtilé destiláty, whisky a rumy, které můžete ochutnat formou degustačních prkének,“ doplňuje Marek Adam.

A protože se říká „to nejlepší nakonec“, nesmíme zapomenout na vyhlášené vdolky s povidly. Milují je nejen děti. Výtečné jsou s výběrovou kávou od Coffee Source, bio limonádou zn. Bohemsca nebo prostě jen tak.

Zavítejte!

Pivovar Řevnice
Pod Lipami 71, Řevnice
Otevřeno: pondělí–neděle 11:00–22:00
tel.: 702 265 782
e-mail: pivovar@corsorevnice.cz
www.pivovar-revnice.cz
Sledujte novinky na FB a IG