Populární Trans Brdy přilákal závodníky i nadšence

V sobotu 21. dubna si našlo do Dobřichovic cestu na dva tisíce milovníků horských kol. Již 17. ročník oblíbeného závodu Trans Brdy tady odstartoval letošní seriál Kolo pro život.

Nedílnou součástí každé ze zastávek Kola pro život jsou i dětské závody. Právě nejmenší účastníci zahájili v Dobřichovicích závodní den, do boje na trati na břehu řeky Berounky dodával asi 500 dětem motivaci nejen patron dětského seriálu závodů ČT 😀 Junior Trophy úspěšný biker a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, ale i další známá tvář – současný nejlepší český skifař Ondřej Synek.

Oba jmenovaní pak nechyběli na startu hlavní trasy, která zavedla osmisetčlenný peloton na náročnou, 59 kilometrů dlouhou, ale atraktivní trať do brdských lesů. Závod i přes snahu organizátorů výrazně poznamenali sabotéři, jenž z naprosto nepochopitelných důvodů na několika místech trasu úmyslně přeznačili.

Jistotu správně projeté trasy mělo zřejmě pouze absolutní čelo závodu s vítězem Jaroslavem Kulhavým, kterému cestu klestil zaváděcí motocykl. Mezi ženami protnula jako první cílovou pásku Kateřina Drhová. Na méně náročné a kratší závodní trase zajeli nejlepší časy Tomáš Morávek s Pavlou Chmelíkovou.

Krátce po poledni přišel čas pro sváteční jezdce a rodiny s dětmi. V rámci Fitness jízdy se za krásného slunečného počasí vydali na nesoutěžní trasu směrem na Vonoklasy, letos si účastníci mohli nově vybrat, zda si zvolí trať dlouhou čtrnáct, nebo sedmnáct kilometrů. Nechyběl ani tradičně bohatý doprovodný program, při kterém si přišly na své hlavně děti.

(ph)

Foto: Petra Stehlíková