Policisté hledají svědky krádeže

VYSOKÝ ÚJEZD – Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, kterého se dopustil neznámý pachatel. V této souvislosti se obrací na veřejnost o svědectví, zda si někdo nevšiml podezřelé osoby či osob.

Podle dosavadního šetření zatím nezjištěný pachatel, v době od večerních půl šesté 8. prosince do ranní sedmé hodiny 9. prosince, vnikl na oplocený pozemek neobývané novostavby v ulici Pod Pramenem ve Vysokém Újezdu. Tam překonal dřevěné desky, kterými byly zajištěné vstupy do objektu a uvnitř stavby přeřezal elektrické měděné rozvody (silnoproud a slaboproud) a dále i měděné chladící rozvody. Poté zatím blíže nezjištěné množství odcizil.

Tímto jednáním způsobil poškozenému škodu přesahující 200 tisíc korun českých. V případě jeho dopadení a odsouzení mu hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.

Případní svědkové mohou kontaktovat zpracovatele případu na telefonním čísle 974 872 700 nebo 602 261 882. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.