Nové workoutové hřiště je v provozu

Foto: Město Beroun

BEROUNSKO – Po nedávno otevřeném cvičišti pod širým nebem mají Berounští také workoutové hřiště. Za zhruba 600 tisíc korun „vyrostlo“ Na Štulovně.

Stejně jako venkovní fitness park je hřiště volbou občanů královského města v rámci participativního rozpočtu. Všechny tréninkové sestavy jsou z oceli a mají speciální protiskluzovou úpravu.

Návštěvníci na hřišti najdou hrazdu, žebřiny, trojitá bradla, konzole na lano nebo malá ohnutá bradla pro trénink stojek, kliků či balančních cvičení. Plocha pod nimi je z pryžového granulátu.

Také v letošním roce budou moci občané v rámci participativního rozpočtu rozhodovat, do jakého projektu město investuje jeden milion korun. „Zastupitelé měli možnost předat své návrhy, jejichž autory jsou sami nebo je získali na základě podnětů svých voličů. Letos se sešlo celkem devět projektů. Který z nich se bude realizovat, více napoví hlasování, které bude spuštěno v září,” uvedl místostarosta Michal Mišina /za ANO/.

Šanci mají například obří vzduchové trampolíny v kempu Na Hrázi a v Hlinkách, psí park, který nedávno vznikl v Příbrami nebo malé lanové centrum, o které by se mohl rozšířit prostor U Štiky.