Náruč, z. s., v září otevře svou náruč

Kavárna Modrý domeček si za patnáct let existence získala hodně srdcí a nabídla práci mnoha lidem, kteří kvůli svému zdravotnímu znevýhodnění nemají snadnou cestu při hledání zaměstnání. Modrý domeček ale není jedinou aktivitou Náruče. V dobřichovické Pražské ulici najdete Centrum sociální rehabilitace Náruč, místo podpory lidí s duševním onemocněním v těžké životní situaci.

Téma duševního zdraví se dotýká každého z nás. Všichni se můžeme s psychickými obtížemi setkat a ne vždy je jasné, kam se obrátit. A přitom právě v takovou chvíli je potřeba říci si o pomoc, nezůstat sám. Jak to udělat a kam jít, když obtíže doprovází stud ze sebe sama, obavy z reakcí okolí? Strach dokáže zátěž prohloubit a stav celkově zhoršit. Jak se nedostat do začarovaného kruhu či určité spirály, odkud složitě hledáme cestu ven?

A právě otazníky kolem duševního zdraví a strastí s ním spojených jsou tématem, jemuž se Náruč každý den věnuje. Otázky stigmatizace psychické nemoci zůstávají pro mnoho lidí nezodpovězené. V Náruči vnímáme potřebu mluvit o nich nahlas a tato stigmata systematicky bourat.

A náš plán? Rozhodli jsme se „otevřít náruč“. Jako první krok chystáme 20. září benefiční koncert na dobřichovickém zámku. Hlavními hvězdami budou Bára Hrzánová s Máriem Bihárim a kapelou Bachtale Apsa. Cílem je kromě komunitního přesahu a společně stráveného času přiblížit téma duševního zdraví a práci Náruče, návštěvníci budou mít příležitost nahlédnout do naší činnosti. V koncertním sále zámku bude už během odpoledne zahájena unikátní výstava Ze života Náruče, obohacená mimo jiné uměleckými díly lidí dlouhodobě se potýkajících s duševním onemocněním.

Srdečně vás na tento jedinečný koncert zveme. Přijďte si užít dobrou muziku a dozvědět se něco o Náruči a její práci. Už nyní jsou vstupenky v online předprodeji na portálu goout.net, během krátké doby je zakoupíte také v Informačním centru v Dobřichovicích či v kavárně Modrý domeček v Řevnicích.