Liteň se rozloučila s létem

Liteň se rozloučila s létem3. září se v Litni uskutečnil druhý ročník akce Loučení s Létem, tentokrát v prostorách bývalého státního statku v Litni.

Den plný her a zábavy začal pod taktovkou místních hasičů, kteří uspořádali soutěž v netradičním požárním útoku. Ještě před soutěží ukázali mladí hasiči z Drahlovic a Zadní Třebaně svůj um při plnění disciplíny požárního útoku. Po profesionální ukázce dětí následovala soutěž dospělých družstev hasičů z Vrančic, Drahlovic, Zadní Třebáně, Nučic a místní Litně.

Po skončení hasičských soutěží si přítomní mohli poslechnout Helén Rock Housle a její přátele, zhlédnout Rozpustilý kabaret – Liduščino divadélko pro děti, zasoutěžit si ve spoustě připravených hrách, zaskákat v nafukovacím hradu a vyzkoušet výtvarné dílny pro děti. Návštěvníci si během dne mohli prohlédnout profesionální vybavení zdravotnických záchranářů, kteří předvedli společně s liteňskými hasiči ukázku zásahu při dopravní nehodě automobilu a cyklisty.

Pacienta v automobilu ošetřila posádka zdravotníků z Asociace dobrovolných záchranářů ČR a pacienta ležícího před vozidlem ošetřili zdravotníci z Asociace samaritánů ČR. Hasiči z Litně provedli protipožární opatření, označili místo nehody a pomohli s vyproštěním z vozidla a nakládkou zraněných osob do vozidel ZZS.

Následovala přestávka, po které zahrála hudební skupina Pěšáci. Hasiči mezitím připravili další z jejich ukázek, a to hašení hořícího automobilu. Po zapálení automobilu a rychlém rozhoření přijelo hasičské družstvo s cisternou Tatra 148 CAS 32 a přítomným předvedlo postup hašení tak, jako při skutečném zásahu. Po zdárném uhašení vozidla si i děti mohly vyzkoušet hasičské helmy a zastříkat z proudnic na ohořelé vozidlo.
V podvečer byla připravena „žrací“ soutěž v pojídání ovocných knedlíků, které věnovala liteňská jídelna paní Kosové. Po soutěži následovalo vystoupení bluesrockové kapely After 40, která hrála až do pozdních večerních hodin.

Těšíme se na setkání v příštím roce.
SDH Liteň