Staví se domy, staví se i školky

Foto: ICP

KRÁLŮV DVŮR – Výstavba nových obytných domů kolem Králova Dvora inspirovala představitele města k výstavbě nového pavilonu školky. Dalších 48 míst vznikne v areálu školky v Počaplech.

Králův Dvůr se může pochlubit tím, že do městských školek umístil všechny hlásící se děti, včetně tříletých. V budoucnu ale musí posílit. „Některé z obcí ale nemají mateřskou školu a ani neplánují její výstavbu. Rodiče pak přihlašují děti i sami sebe k trvalému pobytu k příbuzným a známým žijícím v Králově Dvoře,” řekl starosta města Petr Vychodil, který na problematiku tzv. školské turistiky upozorňoval už v minulosti.

Radnice zatím neví, kolik stavba bude stát. Ráda by část nákladů uhradila z dotací. Nová budova „vyroste“ ve zmiňovaném areálu v severovýchodní části. Vytvoří se v ní dvě třídy, každá na jednom podlaží.

Králův Dvůr řeší místa ve školkách průběžně. Loni otevřel školku na zámku, nedávno přestavěl speciální školu na Preislerově náměstí a další třídy vznikly přestavbou speciální školy na Preislerově náměstí.