Krizový štáb doporučil zrušit návštěvy v nemocnicích

Ilustrační foto: ICP

Zákaz návštěv ve všech oblastních nemocnicích na území kraje doporučil středočeský krizový štáb. Důvodem je zhoršující se epidemiologická situace v našem kraji.

Podle předsedkyně Bezpečnostní rady kraje SK, hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové /ANO 2011/, se již také podařilo zajistit aktuální informování starostů obcí o počtu nakažených na území, které spravují, prostřednictvím systému KOPIS, tedy krajského operačního a informačního střediska.

„Na krajském úřadě byla rovněž nově zřízena bezplatná linka s číslem 800 710 710, kde se občané mohou dozvědět detailní informace k vydaným opatřením v souvislosti s COVID-19 ve Středočeském kraji. Linka je plně funkční ode dneška, tj. od čtvrtka 24. září do odvolání, a to v pracovních dnech v době od 8 do 16 hodin,“ upozornila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Krajský úřad Středočeského kraje s ohledem na nastalou epidemiologickou situaci nabízí také seniorům nad 65 let možnost osobní návštěvy každý čtvrtek od 10 do 12 hodin. Po příchodu na úřad se zájemci zaregistrují na recepci, která jim zprostředkuje kontakt na věcně příslušném odboru.

(lib)