Kraj lákal na expozici Karla IV. aneb Ženy, víno, zpěv

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Brněnské výstaviště žilo o uplynulém víkendu 25. ročníkem veletrhu cestovního ruchu Regiontour. Součástí stánku Středočeského kraje byla tradičně i nabídka muzeí, galerií a prezentace středočeských hradů.

Expozice byla letos pojata na téma Karel IV. netradičně aneb Ženy, víno, zpěv. „Toto téma jsme zvolili záměrně, protože se blíží 700. výročí narození Karla IV. Lidé mohli ochutnávat mělnická vína, z nichž chutnalo zejména to červené, nymburské koláčky a milovické uzeniny, které získaly ocenění v soutěži Regionální potravina. Svou prezentaci zde měly i destinační managementy, ,na dračku‘ šla i papírová koruna Karla IV,“ uvedl náměstek středočeského hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička.

Atmosféru u krajského stánku oživila skupina lidových muzikantů a tanečníků Furiant i středověká hudba Peregrin.

Výstavu navštívila také delegace v čele s předsedou Senátu Milanem Štěchem, hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem, místopředsedou Senátu Zdeňkem Škromachem a dalšími hejtmany a vzácnými hosty.

„Maximálně se snažíme o to, aby do našeho regionu lidé rádi jezdili, aby měli důvod poznat náš krásný kraj a vracet se sem,“ poznamenal středočeský hejtman Miloš Petera.

(red)