Kostely už brzy ožijí hudbou i prohlídkami

Ilustrační foto: archiv

DOLNÍ POBEROUNÍ – Farnosti v dolním Poberouní se přidají k tradiční celorepublikové akci Noc kostelů. Program se uskuteční například v Řevnicích, Černošicích či na Karlštejně.

V pátek 28. května od 18 hodin se v kostele sv. Palmácia v Karlštejně bude konat prohlídka kostela s výkladem. V 18:00 hodin akci zahájí vyzvánění kostelních zvonů. Na začátku a během programu návštěvníci uslyší hraní na varhany a zpěv. Po přednášce do kostela zavítá císař Karel IV. se svým doprovodem. Předpokládaný konec programu je po 20. hodině.

V řevnickém kostele sv. Mořice začne ve stejný den akce v 16 hodin programem pro děti, pokračovat bude vyzváněním zvonů a přednáškou Pavla Beneše o historii řevnické farnosti a komentovanou prohlídkou kostela. V 19:30 začne koncert vážné a duchovní hudby v podání členů pražských orchestrů – Národního divadla, Symfonického orchestru FOK, Pražské komorní filharmonie, na programu budou skladby od Antonína Vivaldiho až po Antonína Dvořáka.

V Černošickém kostele Nanebevzetí Panny Marie se koná od 19:30 koncert smyčcového tria ve složení Anna Poulová (housle), Barbora Sulková (housle) a Adéla Čuříková (viola). Zahrají skladby A. Dvořáka a J. S. Bacha. Program chystá i Církev bratrská.

(pan)