Hrnčířské trhy jsou už tento víkend

Foto z minulých ročníků: Město Beroun

BEROUN – Královské město čekají dva velké trhy s poměrně krátkým odstupem. Organizátoři Jarních hrnčířských a řemeslných trhů totiž nechtěli omezovat počet přihlášený vystavovatelů na loňský zrušený ročník a přidali ještě jeden termín.

Oblíbená akce tak bude moci proběhnout v plném rozsahu i s dodržením všech hygienických opatření. Můžete se na ni těšit nastávající víkend 12. a 13. června a o měsíc později, konkrétně 10. a 11. července.

Doporučení pro všechny, kteří se do Berouna chystají:

  • Přijeďte ideálně vlakem nebo autobusem. Parkoviště jsou v sobotu dopoledne plná. Nebo se můžete projít, ze Srbska a okolí královského města jsou opravdu pěkné procházky.
  • Podpořte lokální řemeslníky nákupem Mnoho výrobců jsou závislí právě na trzích. I když poslední měsíce „frčel“ prodej přes internet, keramiky se online svět tolik netýkal. Je totiž křehká. Navíc na trzích najdete originály, které je třeba vidět.
  • Stále platí hygienická opatření proti šíření covidu-19. Proto je nutné dodržovat dvoumetrové odstupy. Pokud by náměstí bylo hodně lidí, organizátoři doporučují procházku k řece, návštěvu kavárny nebo restaurace či přijet v klidnější neděli.

(red)