Hořovickou nemocnici trápí pacienti s těžkým průběhem

Ilustrační foto: ICP online

HOŘOVICE – V Nemocnici Hořovice nadále platí stav hromadného postižení osob. Počet nových pacientů s koronavirem už kulminoval, nicméně neklesá počet případů s těžkým průběhem.

Resuscitační oddělení nemocnice bylo zcela plné. „Z tohoto důvodu jsme vybudovali další lůžka, kam můžeme uložit další pacienty, kteří budou potřebovat ventilační podporu,“ uvedl ředitel nemocnice Michal Průša.

O pacienty s covidem-19 se stará nejen zmiňované ARO, ale také interna, chirurgie a další oddělení. Aktuálně jdou čísla v celé České republice dolů, proto i zde se očekává uklidnění stavu a návrat ke standardnímu provozu.

Ambulantní péče probíhá i v těchto náročných dnech, ale za přísnějších opatřeních. Pacienti přichází bez doprovodu, pokud ho opravdu nepotřebují, a před nemocnicí se mohou zdarma otestovat. Lékaři také vyzývají k řešení problémů na dálku, pokud je to možné.

Hořovická nemocnice plánuje rozsáhlé rekonstrukce, které by ji mělo proměnit v tzv. pandemickou nemocnici. Znamená to, že bude moci v nejhorší fázi epidemie nabídnout až 500 lůžek pro pacienty s infekční onemocněním. Nápad se zrodil mimo jiné poté, co nemocnice měla v některých fázích epidemie problém s oddělením pacientů s covidem od ostatních. Vzniknou tak dvě oddělená zařízení.

(red)