Hlásnotřebaňští uspěli v online soutěži

Starosta Hlásné Třebaně Tomáš Snopek se zvláštní cenou poroty v soutěži Zlatý erb. Foto: KÚSK

HLÁSNÁ TŘEBAŇ – Již 22. ročník krajského kola soutěže Zlatý erb 2020 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí zná své vítěze. Cenu poroty získala Hlásná Třebaň.

První místa v jednotlivých kategoriích ve Středočeském kraji obsadily: Odolena Voda (města), Chrášťany (obce) a Rožmitál pod Třemšínem (elektronické služby a projekty Smart City). Zvláštní cenu poroty za výborně zvládnuté kritérium „Použitelnost webu, jeho ovládání, navigace a přehlednost stánky“ získala obec Hlásná Třebaň. Z našeho regionu se ještě odkázal prosadit Karlštejn, který byl třetí mezi obcemi.

V rámci letošního ročníku krajského kola soutěže bylo ve Středočeském kraji přihlášeno celkem 43 projektů, soutěžilo 7 měst, 14 obcí a 22 projektů v kategorii elektronické služby a projekty Smart City.

„Ve Středočeském kraji pozitivně vnímáme obměnu soutěžících, z komunikace s některými z přihlášených zjišťujeme, že mají zájem o získání informace, zda webové stránky vyhovují všem požadavkům, ať splnění zákonem stanovených povinných informací, bezbariérové přístupnosti i nezanedbatelné přehlednosti. Oproti loňskému roku nejen ve Středočeském kraji došlo k nárůstu přihlášených elektronických služeb, které významně usnadňují komunikaci občana s úřadem,“ uvedla v souvislosti s vyhlášením výsledků hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Soutěže se opět účastní všech 14 krajů České republiky, termín vyhlášení vítězů v celostátním kole bude upřesněn později.

Do celostátního kola postupují město Odolena Voda, obec Chrášťany a město Rožmitál pod Třemšínem s elektronickou službou.

(red)