Festival Porta se představí v Lesním divadle

Z Porty 2019. Foto: Petra Stehlíková

ŘEVNICE – Finále festivalu Porta se v Lesním divadle v Řevnicích uskuteční již po třinácté. Tentokrát v posunutém termínu: od 16. do 18. července.

Program je nabitý známými osobnostmi folkové a country hudby, chybět nebudou ani mladé kapely, které postoupí z oblastních kol přímo do finále nebo semifinále soutěže. V 56. ročníku proběhne v Lesním divadle také semifinále spolu s recitály finalistů. Vítěz si odnese stejně jako v předchozích 55 letech sošku Porty a mnoho dárků, mezi nimi kytaru Furch nebo nahrávání ve studiu Chevaliere Heleny Rytířové.

A kdo nás potěší svou muzikou? Asonance, Jak je neznáte (Vzpomínka na Tonyho Linharta), Roman Horký a Kamelot, Jiří Dědeček, Věra Martinová, COP, Lokálka, Aleš Petržela (vítěz Porty 2017), Faux pase Fonet, Robert Křesťan, Žamboši, Epydemye, Zelenáči a hosté (Petr Kocman, Radek Tomášek, Aleš Maudr).

Porta podporuje mladé kapely a písničkáře, působící v oblasti folku, country a kytarové hudby, již 55 let. Přijďte je potěšit svým potleskem. Cesta za romantikou vede právě do Lesního divadla. Informace o veškerém dění na Portě najdete na webech porta-festival.cz a na eportyr.cz. Vstup do divadla se bude řídit aktuálními podmínkami, doufáme, že si diváci zazpívají bez roušek. Časopis Portýr vyjde každý festivalový den.

(lh)