Farní charita z Řevnic peče pro zdravotníky

Ilustrační foto: archiv

ŘEVNICE – Podpořit zdravotníky z jejich obtížné službě za současné pandemie se rozhodla Farní charita Řevnice. Uspořádala akci nazvanou Pečeme pro zdravotníky.

„Cílem je vyjádřit, jak si vážíme práce zdravotních sester a lékařů, na nichž závisí, kolik životů bude ještě stát současná pandemie,“ uvedla Eva Vaculíková z Farní charity Řevnice. První várku sušenek, koláčků, rohlíčků, lineckých koleček, jablečných závinů i sýrových tyčinek a dalších dobrot odvezli v pondělí 16. listopadu na Kliniku anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve VFN v Praze. „O týden později jsme s podobný slaďoučký náklad dovezli také do oddělení ARO v Thomayerově nemocnici v Krči,“ doplnila Vaculíková s tím, že i tam si lékaři a sestry aktivitu z dolního Poberouní pochvalovali.

Zatím poslední várka putovala 7. prosince na karanténní oddělení Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Lékaři a sestry zde nyní pracují pod velkým tlakem, protože se tam léčí mnoho těžkých pacientů s nemocí Covid-9. Další příležitostí podpořit zdravotníky bude zase v lednu.

Na kontakt eva.vaculikova@gmail.com se může ozvat každý, kdo má chuť se do této akce zapojit, ať již tím, že upeče, nebo pečivo doveze zdravotníkům. „Uvítáme i kontakty na pracoviště, která je vhodné podpořit sladkým darem. Akci je možné podpořit také finančním darem na účet: 229694645/0300,“ dodala Vaculíková.

(pan)