Erika Stárková: Díky partnerovi se cítím víc napojená na svět

DOBŘICHOVICE – Herečka a zpěvačka Erika Stárková žije v dobřichovickém autokempu. Tuto sobotu tam navíc pořádá akci plnou hudby a setkání. Budou tam i výrobky, které vyrábí se svým přítelem z Peru.

Kde žijete, jak dlouho, a co se vám u nás v regionu líbí či nelíbí?
Žiju v Dobřichovicích asi tři roky v místním autokempu, který je považuji za cool místo – a to hlavně díky panu Svobodovi, který kemp celý zrenovoval. A díky jeho dceři Martě, která se o kemp stará a přivádí tam mladou generaci, mladé lidi. O víkendech se tu dějí různé akce a koncerty, je to takové místo sbližování. Dobřichovice mají určitě jednu obrovskou výhodu, a to je řeka Berounka a nádherné lesy, které tohle místo obklopují. Je to takové nádherné hnízdo, místo oddechu.
Co se mi líbí a nelíbí… Nejsem tu proto, abych posuzovala. Možná bych dělala víc akcí pro rodiny s dětmi, tady jich žije spousta. Přidala bych i koncerty, aby se lidi mezi sebou víc sbližovali, aby se všechno dělo víc “na ulici”. Také je škoda, že na farmářských trzích je jen šest stánků, určitě by stálo za to rozšířit je, aby to nebylo jen o jídle. Navíc je tam všechno moc drahé – úplně zbvytečně. V poberouní je spousta zručných a řemeslných lidí, kteří vytváří své vlastní zboží – byla bych pro trhy, kde by si lidé mohli mezi sebou vzájemně “šérovat” a sdílet, kdo co vyrábí.

Na čem právě pracujete – co chystáte?
Právě pracuji na projektu “Erika a Chunk”, naše značka se jmenuje Noční asociace. S mým přítelem Césarem, který je z Peru, vyrábíme šperky a oblečení z recyklovaných materiálů, z kůže. V sobotu 31.července v kempu v Dobřichovicích pořádáme místo setkání. Po celý den bude program – hudba DJové, i živé live-sety, bude tam i cirkus a kdo bude chtít, může si vyzkoušet artistické dovednosti. Jde nám především o to, aby se lidi setkali, popovídali si, zasdíleli, kdo co vyrábí.. Představím zde svou českou značku a kolekci oblečení a šperků, na které momentálně se svým partnerem pracuji.

Co vám poslední rok dal a vzal?
Nemám pocit, že by mi poslední rok něco vzal, protože si myslím, že rok nemůže nic vzít. Jenom člověk může sám sobě vzít energii a čas, pokud je vkládá do věcí, které nemají smysl. Nebo nejde cestou svého srdce. Mám spíš pocit, že mi ten rok jenom dal – naučila jsem se spoustu nových dovedností a přišla ke mně spousta pracovních příležitostí. A hlavně jsem potkala partnera pro svou životní cestu a čekáme spolu rodinu. To je pro mne jeden z nejkrásnějších darů Matky Země a Pána Boha. Jsem opravdu moc vděčná.

Na co bych se vás měla zeptat?
Co byste se mě měla zeptat? Jak se mám!?(smích)
Mám se dobře a jsem šťastná, že do mého života přišel tenhle člověk a že mi ukazuje cestu opravdového umělce. Úplně mě to otočilo naruby – baví mě, že ve mně otevřel, že nejsem pouze herečka a zpěvačka, ale že maluji, vytvářím oblečení, cítím se být víc napojená na svět a na to co se v něm děje, i na to, co se děje mezi lidmi.

Erika Stárková

  • česká herečka a zpěvačka
  • narodila se v roce 1984 v Novém Městě na Moravě
  • vystudovala v Brně konzervatoř a JAMU
  • věnuje se zpěvu – hlavně jauzz a soul
  • hrála v HaDivadle i Národním divadle Brno
  • objevila se v mnoha televizních seriálech (např Četnické humoresky, Kriminálka Anděl…)
  • její popularita vystřelila díky seriálu Most! Kde excelovala v roli transženy Dáši (Pavla) s dabingem Jana Ciny.
  • Velice úspěšná byla též v sedmé řadě televizní show Tvoje tvář má známý hlas

(kuku)