Dům pro učitele by se v Černošicích měl začít stavět příští rok

Foto: Starý a Partner s.r.o.

ČERNOŠICE – Viladům, který pro učitele chystá radnice v Černošicích, dostává konkrétnější obrysy. Architektonická a projekční kancelář Starý a Partner dokončila architektonickou studii stavby. Poté se zadalo zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení.

Příští rok by mělo být vyřízeno stavební povolení a následně zahájena stavba. Nachází se v místě bývalé služebny městské policie na rohu Školní a Kladenské ulice. Má sloužit jako ubytovací zařízení pro zájemce z řad zaměstnanců černošické základní školy, případně mateřských škol.

V objektu se počítá s ubytováním pro 13 učitelů, přičemž některé jednotky jsou navrženy pro samostatně žijící (1+kk, jeden sdílený byt), některé větší např. 2+kk umožní užívání i s partnery, případně dítětem. Nejmenší byt má 29 m2, největší samostatný 60 m2, jeden sdílený byt pro čtyři osoby s vlastními ložnicemi a sociálním zařízením a sdíleným obývacím prostorem a kuchyní má celkem 134 m2. „Cílem je podpořit školu v zajištění kvalitních pedagogů v čím dál složitější situaci na trhu práce a při rostoucích cenách nemovitostí a nájmů v Černošicích,“ uvedl starosta Černošic Filip Kořínek. Podle něj město nemá v současnosti pedagogům co nabídnout. Přitom škola má v současnosti 96 zaměstnanců a pět městských školek a základní umělecká škola další desítky.

(pan)