Volejbalisté vítězili a mají první příčky na dosah

Po téměř měsíční přestávce se znovu naplno rozjely prvoligové volejbalové soutěže. A dobřichovickým týmům se dařilo. Muži i ženy oba své první letošní duely zvládli na jedničku.

Od volejbalistek se před domácím dvojutkáním s českobudějovickou Slavií neočekávalo nic jiného, než dvě výhry. Soupeřky totiž nezískaly v dosavadním průběhu soutěže ani jeden bod. A nula v kolonce bodů v jejich případě platí i po duelech v Dobřichovicích.

Domácí hráčky, které se na ligová klání navnadily 2. místem na republikovém mistrovství týmů hrajících pod hlavičkou Sokola, zvítězily dvakrát hladce 3:0 na sety. V tabulce jim dál patří druhá příčka, základní část by mohly i vyhrát. To by ovšem musely být suverénní i v závěrečném dvojutkání na palubovce Hlincovky a zároveň doufat v zaváhání vedoucího VK České Budějovice.

Tým mužů se dokázal během přestávky otřepat ze dvou porážek za sebou a vstup do nového roku zvládl. Nejprve vyhrál na půdě „béčka“ Volleyteam ČZU 3:0, o den později sice jeden set ztratil, ale výhra 3:1 na palubovce českobudějovického EGE se počítá.

Svěřenci kouče Jakuba Kolouška ztrácejí z druhého místa na lídra z Beskyd jediný bod. Pokud oba týmy potvrdí v dalším utkání roli favorita, v závěrečném kole základní části si to rozdají ve vzájemném souboji v Dobřichovicích o to, kdo půjde do play off z první příčky.